ZA NAŠE MALE GENIJALCE

Na natječaju HEP-a i Narodnog radija učenici  1.b i literarne skupine osvojili 4 računala

U učionici 1. b razreda 30. travnja 2015. održan je kratki program i primopredaja računala osvojenih na natječaju HEP-a i Narodnog radija pod nazivom „Za naše male genijalce“. Za to je zaslužan video uradak koji su zajednički snimili učenici 1.b i literarne skupine koju čine učenici 5.b razreda. Taj je video uradak na natječaju odabran kao jedan od najboljih. Ukupno  je pristiglo preko 90 video uradaka, a podijeljeno je 30 računala.

Prvašići su dočekali svoje goste pjesmom, a kroz program nas je vodila Tanja Tutić. Nastupio je i Goran Matić koje je ove godine osvojio 3. mjesto na „Goranovom proljeću“, najprestižnijem hrvatskom pjesničkom natjecanju.

Prigodnom programu i primopredaji prisustvovali su: član Uprave HEP- a gospodin Saša Dujmić  s kolegama, direktor programa Narodnog radija gospodin Nino Pavišić s kolegama, predstavnici Županije, Općine i Policijske postaje te brojni mediji.

Za vrijeme programa na projekcijskom se je platnu prikazivala prezentacija s uspjesima i aktivnostima učenika koji su svoje niže razrede proveli u ovoj učionici za ovim računalom.

Prije primopredaje računala darivali smo naše goste plakatima koje je izradila Dragana Jakovljević iz 1. b razreda („Hrabrica'' i „Pale sam na svijetu“) pa zbirkama literarnih i novinarskih radova nastalim pod mentorstvom učiteljice Anice Globan Kovačić te zahvalnicama na kojima je ilustracija poznatog ilustratora Nike Baruna izrađena samo za ovu prigodu. I na taj smo im način pokušali pokazati koliko smo im svima zahvalni.

Gospodin Saša Dujmić bio je oduševljen dočekom i programom kojeg smo im priredili te je između ostalog izjavio:
– Vidim da smo računala predali u prave ruke. Fascinantno je da ova škola u tako maloj sredini postiže nevjerojatne uspjehe, a to je dokaz da se godinama kvalitetno radilo…

Puno hvala HEP-u i Narodnom radiju!

Zahvaljujem mamama prvašića i literata te spremačicama koje su pripremile izvrsne kolače za naše goste te ostalima koji su mi pomogli u realizaciji ovog za nas jako važnog dana!

Anica Globan Kovačić, učiteljica savjetnica

Pogledajte naš video uradak!

Ostale fotografije!

objavio: Anica Globan Kovačić   datum: 3. 5. 2015.

« Travanj 2024 »