250 GODINA UPRAVLJANJA ŠUMAMA

Dana 23.veljače u Domu kulture „Vojnić“  održan je stručni skup na temu 250.obljetnice organiziranog gospodarenja šumama Petrove gore.

Organizator skupa je bilo Šumarsko društvo. Predavači stručnoga skupa su bili sveučilišni profesori sa Šumarskog fakulteta u Zagrebu te zaposlenici HŠ, Uprave šuma Podružnice Karlovac. Skupu su nazočili i predstavnici gradske i općinske vlasti, civilne udruge i profesori i učenici osnovnih i srednjih škola iz Karlovca, Vojnića, Gvozda i Topuskog.

Predavači su kroz dvosatno predavanje ukratko predstavili i objasnili  čime se to zapravo bavi šumarska djelatnost, koja nije samo sječa stabala već uzgajanje i biološka obnova šuma kojoj je cilj održavanje šumovitosti  i gospodarenje s posebnim osvrtom na općekorisne funkcije šuma te govorili o dugotrajnoj povijesti gospodarenja šumama i izazovima današnjice.  Za pažljive slušatelje bila su predviđena pitanja i nagrade za točne odgovore, a u tome su se iskazali učenici OŠ Vojnić koji su znali najviše točnih odgovora.

Naučili smo kako su šumarstvo i šumarska struka vrlo značajni u gospodarskom i ekološkom pogledu za civilno društvo, osobito na području općine Vojnić koja se kao takva nalazi na području posebne državne skrbi i gdje ipak neki stanovnici kroz povremeno zaposlenje ili neposredno sudjeluju u radu šumske struke.

objavio: Natalija Kočiš Benković   datum: 24. 2. 2015.

« Ožujak 2024 »