Djeca za budućnost – učenje u Krnjaku i Vojniću iz multikulturalne perspektive

U povodu završetka IPA projekta
“Djeca za budućnost – učenje u Krnjaku i Vojniću iz multikulturalne perspektive“

u kojem smo kao škola partner sudjelovali s OŠ Katarina Zrinski iz Krnjaka organiziran je kulturni tjedan. Svečano otvorenje s priredbom za učenike OŠ Vojnić i goste, uključujući i pročelnika gospodina Željka Šančića, bilo je u ponedjeljak 24. studenoga. U okviru priredbe, održane u Domu kulture, predstavljeni su različiti aspekti multikulturalizma, etničkih, religijsko-vjerskih i drugih kulturno relevantnih različitosti kroz narodne plesove, nošnje i pjesmu.

Prožimanje kulturnih baština i očuvanje etničke svijesti, različitosti i tolerancija, u pozitivnom je svjetlu, ističući se kao važan element ovih krajeva, mozaikom svojih aktivnosti u proteklih osamnaest mjeseci uključilo sve učenike obje škole, ojačalo suradnju i prijateljstvo te je postignut cilj ravnopravnog sudjelovanja učenika pripadnika nacionalnih manjina u obrazovanju, a dobiveno iskustvo – neprocjenjivo.

U tom duhu izložba likovnih, keramičkih, literarnih i inih radova, postavljena je u školskoj športskoj dvorani i otvorena za javnost do kraja tjedna.

objavio: Natalija Kočiš Benković   datum: 27. 11. 2014.

« Travanj 2024 »