Zbirka pjesama „Budi tu“

Trojica literata iz 6.b dobila svoju zbirku pjesama

Na inicijativu te uz financiranje Karlovačke županije objavljena je zbirka pjesama Gorana Matića, Ivana Jakovljevića i Luke Eremeića iz 6.b.

Iz prvog dijela predgovora:

Moji dečki

Zbirka pjesama Budi tu nosi naziv prema istoimenoj pjesmi Gorana Matića, jednog od trojice autora ove zbirke.

Pjesme su nastajale od drugog do kraja petog razreda. Neke od njih su nagrađivane na raznim literarnim natječajima. Sva trojica su od prvog razreda odlični učenici, neki su uspješni u sportu, jedan je polaznik  Glazbene škole, a ono što je najvažnije, dobri su mladi ljudi.

Izuzetno sam ponosna na to što sam im bila učiteljica, a sada voditeljica literarne skupine koju pohađaju ova tri pjesnika u duši.

Čast mi je predstaviti pjesme Gorana Matića, Ivana Jakovljevića i Luke Eremića.

Anica Globan Kovačić, učiteljica savjetnica

Iz predgovora Jasenke Staničić, prof.

Goran Matić može se pohvaliti  nagradom na „Goranovom proljeću“, najznačajnijem hrvatskom natječaju za mlade pjesnike. Čime je Goran zadivio stručno povjerenstvo i publiku u Lukovdolu?  Jednostavnošću i prirodnošću. Njegovi su stihovi maštoviti, simpatični, često i duhoviti.

Ivan Jakovljević već u ovoj dobi zna lijepo izraziti misao i smisao pjesme. Njegovi su stihovi  u ritmu i rimama skladni, melodiozni, izbrušeni – dok su Goranovi ostali neukrotivo razbarušeni… Ivan je u duši pjesnik, mudro dijete koje srcem razumije i s iskrenim pjesničkim zanosom dočarava svijet oko sebe.

Luka Eremić blizak je Ivanu po čistim i skladnim rimama. Ako Gorana krasi neopterećena lakoća stvaranja, a Ivana vještina pretakanja misli u stihove – Luka se između njih ističe sklonošću prema lirskom nadahnuću. Zanimaju ga poetične teme, priroda, predmeti koji imaju svoju priču…

Zapravo, začuđuje ujednačenost i za njihov uzrast doista visoka razina pjesničke kvalitete. A riječ je o trojici dječaka koji su završili tek peti razred!

Zahvaljujemo Karlovačkoj županiji bez čije inicijative i financijske pomoći ne bi bilo ove zbirke!

Pročitajte.

Objavljeno na KAportalu

objavio: Anica Globan Kovačić   datum: 25. 1. 2016.

« Ožujak 2024 »