4. b na promociji u Viškovu

Promocija Zbirke Mucko Bucko održana 28. studenoga 2013. u Viškovu. Promociji je prisustvovao cijeli 4. b razred.

Zbirka je rezultat likovno-literarnog natječaja Udruge za kulturu “Ča?” na temelju bajke Mucko Bucko na ravne autorice Tatjane Udović. Tročlano povjerenstvo kojega su činile: Darija Stipanić (prof. likovne kulture), Tatjana Jedriško – Pančelat (spisateljica) te bacc. cult. Tatjana Udović (spisateljica) odabralo je najbolje. Da podsjetimo, u Zbirku je uvršteno čak 10 radova učenika 4.b OŠ Vojnić (5 literarnih i 5 likovnih radova).

Na promociji Zbirke nastupio je, osim nagrađenih učenika, i Goran Matić sa svojom pjesmom Pravedno je… s kojom je ove šk. god. osvojio 1. mjesto u Republici Hrvatskoj u kategoriji literarnih radova na natječaju Muzeja seljačkih buna.

„Posebno je bio dojmljiv nastup dječaka Gorana Matića  iz Osnovne škole  Vojnić koji se predstavio  sa svoje dvije pjesme („Pravedno je…“ i „Šumski fan“).

U interpretaciji se osjećala ozbiljnost i doza emocija što kazuje da dječak posjeduje talent za poeziju.

Vjerujem da su te kvalitete prepoznate kod njegove nastavnice koja će ga sigurno

voditi ka daljnjim uspjesima u njegovom poetskom stvaralaštvu.“

Zlatko Krašković, tajnik Matice hrvatske ogranak Viškovo,

Škola i svi učenici dobili su Zbirke i zahvalnice.

Promocija je bila odlično organizirana te popraćena nastupom zbora Halubajčići, mažoretkinja Halubajki, Udruge Za bolji svijet…

Zahvaljujemo načelniku općine Vojnić, gospodinu Nebojši Andriću, te Općini Vojnić što su nam osigurati prijevoz na promociju Zbirke u Viškovo!

učenici 4.b i učiteljica Anica Globan Kovačić

Pogledajte foto-galeriju.

objavio: Anica Globan Kovačić   datum: 1. 12. 2013.

« Ožujak 2024 »